Verbouwing zolder in Arnhem

Interieurontwerp zolder

Op een zolder in Arnhem verbindt een kast zich als één doorlopende beweging van trap tot vide. De verbouwing onderzocht hoe dezelfde vierkante meters ruimer, lichter en bruikbaarder kunnen worden — niet door uit te breiden, maar door opbergen, lezen en spelen ruimtelijk met elkaar te verweven. Twee nieuwe dakramen brengen daglicht tot diep in het trappenhuis.

Opdrachtgever particulier
Ontwerp en bouwbegeleiding
Realisatie 2019
Uitvoering : Aannemersbedrijf Ebbers Giesbeek

De zolder had twee kinderslaapkamers en een grote tussenruimte die dienst deed als overloop, wasruimte en opslagplek. Veel spullen, weinig samenhang. De vraag was niet wat erbij moest, maar hoe het bestaande anders kon werken.

Het ontwerp begint bij de trap. De leuning is vervangen door een kast die zich als het ware omhoog slingert — van de eerste verdieping tot op de zolder. Die beweging zet zich voort in de afscheiding van een nieuwe vide, waar de kast overgaat in een open boekenwand. Zo ontstaat één doorlopend element dat verdiepingen met elkaar verbindt en tegelijk richting geeft aan de ruimte.

Een slim ontwerp geeft meer ruimte

De oude vide boven de trap is gedeeltelijk dichtgezet. Door een wand van een kinderkamer te verplaatsen ontstond een nieuwe plek om te loungen, lezen en spelen. Twee dakramen brengen daglicht tot in het trappenhuis eronder.

Achter een halfhoog muurtje verdwijnen wasmachine en opslag uit het zicht, zonder dat de hoogte en openheid van de ruimte worden aangetast. Materiaal, kleur en afwerking houden het geheel rustig — ook wanneer de ruimte vol in gebruik is.

Interieurontwerp zolder
Interieurontwerp zolder
Ontwerp Zolder Arnhem
Interieur advies zolder